Święto Szkoły – Bieg Terenowy „Herbertiana”

W Szkole Podstawowej nr 66 im. Zbigniewa Herberta od czterech lat obchodzimy Święto Szkoły w dość nietypowej formie. Organizujemy w dniu Święta Patrona bieg na orientację po Parku Szczytnickim pod tytułem „Herbertiana”. Uczniowie wcześniej przygotowują się do tego przedsięwzięcia, studiując życie i twórczość naszego poety, ponieważ ich celem jest stworzenie ciekawych i pomysłowych zadań dotyczących Zbigniewa Herberta. W parku bawimy się doskonale. Panuje tam nie tylko pośpiech (biegniemy na czas), ale i dużo śmiechu i radości. Zadania, które wykonuje każda drużyna są dowcipne, pełne humoru, bo oto w tym szczególnym dniu chodzi, aby wszyscy bardzo dobrze się bawili. Pogoda zawsze nam sprzyja.

Uczniowie w klasach podzieleni są na różne drużyny. Jedna bierze udział w Biegu Terenowym wraz z wychowawcą (ten może jechać na rowerze), kilka osób odpowiedzialnych jest za zadania w Parku, pozostali biorą czynny udział w warsztatach na temat Patrona. W między czasie każdy może poczęstować się pysznym ciastem, babeczkami i innymi przysmakami w naszej kawiarence. Na koniec odbywa się prezentacja prac warsztatowych oraz ogłoszenie wyników na apelu. Miłą niespodzianką są zawsze nagrody dla klas za bieg: pizza, tort, piłka nożna i wiele innych drobiazgów.

Święto Szkoły – Bieg Terenowy „Herbertiana”18 października 2018