Mimo zdalnej codzienności – na przekór wielu trudnościom – uczniowie klas 3a, 3b i 6b (przy gościnnym udziale Felicji z kl. 1d) podjęli wyzwanie i wspólnie przygotowali montaż poetycko – muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niby osobno, a jednak razem udało nam się powspominać tamte ważne dla ojczyzny momenty i zamknęliśmy fragment historii Polski w słowie, muzyce i pracy plastycznej. Wszyscy chętni uczniowie angażowali się jak mogli, prezentując swoje talenty – od recytatorskich i  wokalnych przez plastyczne po te, związane z próbkami montażu filmu. Każdy, w domowym zaciszu, dzielnie przygotowywał przydzielone mu zadanie (pod dyskretnymi skrzydłami swojego wychowawcy), aby to ważne dla Polski wydarzenie zaprezentować całej społeczności szkolnej. Uczniowie mocno się starali, a my – wychowawczynie jesteśmy bardzo z nich dumne! W montażu usłyszycie Państwo, że „jaka poezja – taki naród” i podążając za tym tokiem myślowym dodam tylko, że apel taki – jakie czasy!
Zapraszamy w imieniu dzieci, młodzieży oraz naszym do obejrzenia apelu online i tego, co wspólnie udało się stworzyć trzem klasom, które zjednoczyły siły pod sztandarem naszej SP66. Miłego odbioru!

Małgorzata Hałuszczak – Sowa (wychowawca kl.3b)

Sandra Kamińska (wychowawca kl.6b)

Małgorzata Wilk (wychowawca kl.3a)

Skip to content