Miło nam poinformować , że w roku szkolnym 2021/2022 dzieci z przedszkola Nr 27 „Skrzaty” oraz uczniowie klas 1a, 2a, 2d, 3c z ZSP Nr 22 we Wrocławiu realizować będą projekty edukacji ekologicznej pt. „ Mały Odkrywca – mały ekolog” oraz „ Jestem eko”.

Organizatorem programu jest Wydział Wody i Energii UM Wrocławia.

Programy edukacji ekologicznej są poświęcone zdobywaniu wiedzy i kompetencji dotyczących zrównoważonego rozwoju i  będą realizowany w formie warsztatów, wycieczek terenowych, pogadanek, itp. oraz uwzględniają  zakres tematyczny zgodny z danym miesiącem Zielonego Kalendarza Edukacyjnego.

Celem projektu jest poznawanie i dostrzeganie piękna polskiej przyrody poprzez rozbudzanie zainteresowań dzieci, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, a także rozwijanie poczucia odpowiedzialności i troski za jakość życia
w naszym kraju i na całym świecie. Dzieci będą miały możliwość podejmowania działań ekologicznych w swoim najbliższym otoczeniu.

Poprzez udział w zajęciach ekologicznych
wzrasta poziom wiedzy z zakresu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej, jak i kształtują się  postawy proekologiczne oraz poczucia indywidualnej odpowiedzialności za środowisko.

Autorki projektu dla dzieci z przedszkola: Katarzyna Gasińska, Sylwia Kruszelnicka, Lidia Kulesza

Autorki projektu dla uczniów klas 1-3: Magdalena Łańcucka, Joanna Chmarzyńska, Bogusława Nowińska, Dorota Pydyn – Maziej

Kategorie: BlogSzkoła