W dniu 5.05.2022 naszej szkole gościliśmy delegację Ministerstwa Spaw Zagranicznych oraz Rozwoju Regionalnego  z  Dolnej Saksonii w składzie :

Minister Kultury Dolnej Saksonii: pan Grant Hendrik Tonne

Biuro Ministra Kultury Dolnej Saksonii:pan Afra Gamoori

Referat ds. europejskich i międzynarodowych: pan Andreas Markurth

Rzecznik prasowy Ministerstwa Kultury Dolnej Saksonii: pan Felix Thiel

Centrala Szkolnictwa Zagranicznego (Die Zentralstelle für das Auslandsschulwesen): pani Susanne Lindemann

Referat Kultury Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu: pani Joanna Mateusiak

oraz przedstawiciela Wydziału Edukacji z Wrocławia: pan Marcin Miedziński

Nasi zacni goście uczestniczyli w otwartej lekcji języka niemieckiego z programu  DSD I w klasie 6a. Uczniowie  pokazali jak już potrafią się komunikować w języku niemieckim. Musieli zmierzyć się z pięcioma sytuacjami językowymi: u lekarza, w mieście, zakupy w szkolnym sklepiku, opisywanie sytuacji z dnia codziennego oraz wywiad z ministrem.

Pan minister Tonne i cała delegacja byli pod ogromnym wrażeniem kompetencji językowych naszych uczniów. Co nas ogromnie cieszy:)