W dniu 23 września uczniowie klas 2a i 2d wzięli udział w wycieczce do Minieurolandu w Kłodzku.

Uczniowie poznali  liczne obiekty o dużych wartościach architektonicznych i historycznych. Odkryli również tajemnice najciekawszych budowli z Polski, Europy i świata. 

Dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych. Przygotowane materiały były  bardzo proste. Używaliśmy  między innymi cienkiego nylonu, ziemi, trocin i oczywiście nasion pięknej, zielonej trawy. Donice w tym przypadku nie były nam potrzebne, bo do życia powołaliśmy naszego nowego przyjaciela „Eko- stworka”. Warsztaty nastawione są na wykorzystanie pokładów kreatywności, jakie drzemią w młodych artystach. Pomimo bardzo podobnych materiałów używanych przez dzieci, każdy stworek wyglądał zupełnie inaczej.

Za pomocą wielu dekoracji uczniowie mają szansę nadać nowemu przyjacielowi pożądany wygląd. Na zakończenie dzieci wzięły udział w grze terenowej „Historyczna podróż”. To był bardzo udany dzień 🙂

Magdalena Łańcucka, Joanna Chmarzyńska, Anna Kubisz

Kategorie: Blog

Skip to content