3 października 2020

XVIII Matematyczny Marsz na Orientację (2020)

III miejsce wśród 46 patroli i TYTUŁ LAUREATA

dla drużyny w składzie: 

Franciszek Korwin-Kijuć (8A)
Franciszek Molasy (6A)
Tymoteusz Płaksej (6A)

Gratulujemy sukcesu!



zDolny Ślązak – 03.11.20

Bardzo miło nam poinformować, że następujące osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego zDolnego Ślązaka:

1. Bruno Błaszczyk – fizyka
2. Szymon Bomba – matematyka
3. Patryk Korczowski – matematyka
4. Ewa Lejcuś – język angielski
5. Urszula Wysoczańska – język angielski
6. Dawid Sagar – język niemiecki
7. Urszula Wysoczańska – język polski

8. Bruno Błaszczyk – chemia
9. Urszula Wysoczańska – chemia
10. Kalina Kowalska – biologia
11. Maja Szczepanowska – biologia
12. Jan Zalewski – biologia

13. Szymon Bomba – geografia
14. Franciszek Korwin-Kijuć – geografia

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2020-03-03 Cyprian Maciąg laureatem konkursu zDolny Ślązak z historii

Z wielką radością zawiadamiamy, że uczeń klasy 8d – Cyprian Maciąg – został laureatem konkursu zDolny Ślązak z historii.

Gratulujemy!

27 czerwca 2020
SUKCES INFORMATYCZNY
Serdecznie gratulujemy kwalifikacji do zawodów II stopnia (okręgowych) Olimpiady Informatycznej Juniorów uczniowi klasy 8b Vladyslavowi NikonenkoTrzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
11 maja 2020
LAUREATKI zDolnego Ślązaka Z JĘZYKA POLSKIEGO
Uczennice klasy 8b – Natalia Adamus, Agnieszka Cieślak i Marta Kuflowska zostały laureatkami konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego. Serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów w szkole średniej!
11 maja 2020
FINALISTKI OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Uczennice naszej szkoły – Aleksandra Kozanka z klasy 8b oraz  Zuzanna Ploch i Lidia Szlązak z klasy 8d zostały laureatkami ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy i życzymy  sukcesów w średniej szkole.
 15 kwietnia 2020
Cyprian Maciąg- uczeń klasy 8d został LAUREATEM -XXV edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej”.  Serdecznie gratulujemy.
04 luty 2020
Z wielką radością zawiadamiamy, że uczennice klas ósmych  – Amelia Lizoń, Zuzanna Ploch i Agnieszka Cieślak zostały finalistkami konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego i będą walczyły o tytuł laureata na etapie ustnym. Serdecznie gratulujemy i życzymy ostatecznego sukcesu : )
30 stycznia 2020
LAUREAT zDolnego Ślązaka z MATEMATYKI
Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń klasy 8b – Vladyslav Nikonenko został Laureatem konkursu zDolny Ślązak z matematyki.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
25 stycznia 2020
Mamy finalistki zDolnego Ślązaka
Z wielką radością zawiadamiamy, że uczennice klasy 8b – Agnieszka Cieślak, Marta Kuflowska i Natalia Adamus zostały finalistkami konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego i będą walczyły o tytuł laureata na etapie ustnym.Serdecznie gratulujemy i życzymy ostatecznego sukcesu : )
15 stycznia 2020
Sukces plastyczny Z wielką radością informuję, że nasze uczennice zostały po raz kolejny docenione za swoje działania plastyczne.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty – Vincent van Gogh“ wyróżnienie dostała Katarzyna Krzysztofiak z kl 5b, natomiast prace Kornelii Warchał z kl. 5b i Hanny Pyzik z kl. 5a zostały zakwalifikowane na wernisaż pokonkursowy. Serdecznie gratulujemy!
 20 listopada 2019
Sukces plastyczny
Z wielką radością informuję, że Michalina Zalewska z kl. 8 b została doceniona w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzny Martwa Natura – Autunalia 2019. Jej zdjęcia zostały zakwalifikowane na wernisaż pokonkursowy i znalazły się wśród 34 uczniów wyróżnionych w ten sposób z całej Polski!
Niech aparat fotograficzny będzie zawsze Twoim dodatkowym oknem na świat!
10 paździenika 2019
Sukces plastyczny
Uczeń klasy 8d Cyprian Maciąg, zdobył wyróżnienie
w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bolesław Krzywousty i jego czasy”.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych! 
14 czerwca 2019
Mistrzostwa Orientuj Się we Wrocławiu
Po zaciętej rywalizacji uczniowie zdobyli aż trzy tytuły mistrzowskie:*Chłopcy z klasy 4:
I miejsce – Tymoteusz Płaksej (4A)
II miejsce – Franciszek Molasy (4A)*Dziewczyny z klasy 7:
I miejsce – Agnieszka Cieślak (7B)*Chłopcy z klasy 8:
I miejsce – Szymon Drzazga (8A)*Ponadto w Grze Terenowej „ASY ZDROWIA” II miejsce wywalczyła drużyna
w składzie: Agnieszka Cieślak, Tymoteusz Płaksej i Franciszek MolasyGratulujemy sukcesu!
 10 maja 2019
Uczeń klasy 8B
Maciej Kulik zdobył tytuł FINALISTY IX DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU MAŁEGO PROGRAMISTY. Maciek stworzył w języku C# w środowisku Visual Studio (2019) program EndRPG – grę 2D w stylu RPG.
 6 maja 2019
Serdecznie gratulujemy
Emilce Kuli, uczennicy kl. 8b, otrzymania tytułu LAUREATA
IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd”.
Emilka otrzymała III miejsce za pracę literacką pt. „Przystanek, winda i rozpylacz”.Życzymy dalszych sukcesów!
11 marca 2019
Mamy Laureata zDolnego Ślązaka w matematyce !Gratulujemy sukcesu w zDolnym Ślązaku z matematyki!Podczas etapu wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązak z matematyki uczeń
klasy 3b – Mikołaj Poprawa – zdobył tytuł laureata.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
 6 marca 2019
Sukces historyczny!Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 8d Jan Malarski
został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.Gratulujemy!                                                      Zobacz więcej
25 lutego 2019
Zwycięstwo w szachach!Illya Nikonenko z klasy III b Gimnazjum, Bartosz Kebel  i Agata Sinkiewicz z klasy 8d
oraz Mateusz Bednarczyk  z klasy 7d  zdobyli mistrzostwo Dolnego Śląska w szachach
i zakwalifikowali się do kolejnego etapu, w którym będą walczyć o Mistrzostwo Polski.Ogromnie gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych!
 25 lutego 2019
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego – Bartosz Woźniak w II etapie konkursu!Bartosz Wożniak z klasy 7d zakwalifikował się do etapu rejonowegoXXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża
polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 24 lutego 2019
Mamy zDolnych Ślązaczków w matematyce – Laureata i dwóch Finalistów!!!Gratulujemy sukcesów w zDolnym Ślązaczku z matematyki!Podczas etapu wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązaczek z matematyki uczeń
klasy 8b – Jan Michael – zdobył tytuł laureata, a Alicja Bonar z klasy 8d oraz
Paweł Głowacki z klasy 8b zostali finalistami.Serdecznie gratulujemy sukcesów!
 21 lutego 2019
Z Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego OLIMPUSNajlepsze wyniki w naszej szkole w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka
Angielskiego OLIMPUS zajęli ex aequo: Jerzy Giedrojć z 8c oraz Marcel Drewniak z 8b
. Chłopcy zajęli 37. miejsce na blisko 1900 uczestników. Wielkie brawa!Życzymy dalszych sukcesów!
 24 stycznia 2019
O tytuł mistrza języka angielskiego „English Master”W XVI Konkursie o tytuł mistrza języka angielskiego „English Master” organizowanego
przez SP 90. Najlepsze miejsca z naszej szkoły zajęli:Amelia Lizoń kl. 7d – 57pkt / 60pktAgnieszka Cieślak kl. 7b – 54pkt / 60pktMateusz Nonas kl. 7b – 48pkt / 60pktWszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!
14 stycznia 2019
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018Mikołaj Poprawa zdobył III miejsce w Międzynarodowym Konkursie
Informatycznym Bóbr 2018.:Życzymy dalszych sukcesów!
2019 01 07 English High Flier2019 01 07 English High Flier A.jpg07 stycznia 2019
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High FlierMiło nam poinformować, iż w konkursie English High Flier nasi
uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki!Najlepsi w poszczególnych kategoriach, to:Paulina Lewicka – kl. 3c Gimnazjum – 14. miejsce w województwie; 303. w krajuWeronika Rogowska – kl. 8d – 9. miejsce w województwie 139. w krajuMaja Reiner – kl.8d – 16. miejsce w województwie; 184. w krajuAmelia Lizoń – kl.7d – 2. miejsce w województwie; 9. w kraju!!!Agnieszka Cieślak – kl.7b – 5. miejsce w województwie; 57. w krajuBruno Błaszczyk – kl.7a – 28. miejsce w województwie; 369 w krajuPozostałym uczestnikom również gratulujemy wysokich wyników.
 15 grudnia 2018
Sukces Janka w Olimpiadzie Historycznej!Jan Malarski- uczeń klasy 8d zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej.
Janek znalazł się w gronie trzech najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
z Dolnego Śląska.Gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie.
 06 grudnia 2018
Finał z matematyki!Uczeń klasy 3b Gimnazjum – Mikołaj Poprawa bierze udział w finale konkursu zDolny Ślązak
Gimnazjalista z matematyki.Ogromne gratulacje!
 04 grudnia 2018
Ogólnopolski Konkurs „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”W Ogólnopolskim Konkursie „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” zostało docenione zdjęcie Agnieszki Cieślak z kl. 7b. Do tegorocznej edycji konkursu napłynęła rekordowa liczba 4575 prac z 533 placówek z całej Polski, a Agnieszka
zdobyła wyróżnienie w kategorii Fotografia. Gratulujemy!
 14 listopada 2018
Ogólnopolskie Dyktando Niepodległości
Z radością zawiadamiamy, że Aleksander Serwik, uczeń klasy 3b Gimnazjum,
został mistrzem ortografii i zajął 1. miejsce w dolnośląskiej edycji Ogólnopolskiego
Dyktanda Niepodległości. Jan Malarski z klasy 8d – zajął piąte miejsce, Agnieszka Cieślak
z klasy 7b – siódme miejsce.Laureatom serdecznie gratulujemy!
 11 listopada 2018
Okręgowa Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów
Uczniowie klasy 8d Jan Malarski i Mateusz Malarski zostali zakwalifikowani
do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 02 listopada 2018
Ogólnopolskie Dyktando Niepodległości
Z radością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego
zakwalifikowały się z naszej szkoły następujące osoby:Agnieszka Cieślak z klasy 7b, Jan Malarski z klasy 8d,
Tymon Pławski z klasy 8b,
Aleksander Serwik z klasy 3b Gimnazjum.Gratulujemy!
 26 października 2018
Powiatowy konkurs ZDOLNY ŚLĄZACZEK
Gratulujemy uczniom zakwalifikowanym do powiatowego KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZACZEK:Adamus Natalia język polski                8. Krywiak Zofia język angielskiBonar Alicja matematyka                     9. Kulik Maciej matematykaCieślak Agnieszka język angielski      10. Michael Jan matematykaGłowacki Paweł matematyka             11. Nikonenko Vladyslav matematykaGodek Jan język angielski                   12. Sinkiewicz Agata język polskiGodek Jan matematyka                      13, Urban Hanna matematyka   7. Kraszewski Grzegorz język angielski
21 października 2018
Programowanie w C++Do kursu programowania w C++ zakwalifikowali się następujący uczniowie:Illya Nikonenko klasa 3BMikołaj Poprawa klasa 3BOleksandr Tarasov klasa 3BKyrylo Goroshenko klasa 8BVladyslav Nikonenko klasa 7BGratulujemy!
 05 października 2018
VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Płynąć Pod prąd”Nasi uczniowie zostali laureatami konkursów polonistycznych:Zofia Krywiak, uczennica klasy 8b, otrzymała wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim
Konkursie Literackim „Płynąć Pod prąd”, finalistami zostali Adam Lewandowski z klasy 7b
za pracę pt. „Zwykła niezwykła dziewczyna” oraz Natalia Złotorowicz z klasy 7d za pracę
pt. „Wiernie iść…”.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
 05 października 2018
II Ogólnopolski Konkurs Literacki na esejPaweł Głowacki, uczeń kl. 8b, został laureatem I miejsca II Ogólnopolskiego Konkursu
Literackiego” na esej inspirowany twórczością Zbigniewa Herberta za tekst
pt. „Lekcje ‚polaka'”.Serdecznie gratulujemy zwycięzcy!
2018 09 26 XXI Festiwal Nauki2018 09 26 XXI Festiwal Nauki A. png26 września 2018
XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018W czasie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nasi uczniowie brali udział w Maratonie
Matematycznym w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Sukcesami naszych uczniów było rozegranie 9 rund przez ucznia klasy 7b
Vladyslava Nikonenko i ucznia klasy 3b Gimnazjum Oleksandra Tarasova.Największy sukces odniósł Illya Nikonenko z klasy 3b Gimnazjum,
który w finale zdobył 3. miejsce w kategorii Junior.Gratulujemy naszym uczniom!
 24 maja 2018
Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach na OrientacjęReprezentacja naszej szkoły brała udział w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży
Szkolnej w Biegach na Orientację. Po zaciętej rywalizacji uczniowie zdobyli aż trzy tytuły
wicemistrzowskie oraz jeden brązowy medal.II Miejsce Drużynowo zajęli chłopcy w składzie: Szymon Drzazga, Łukasz Kaćma,
Dawid Łobaczewski, Dawid Nieszczesny, Wojciech Sambor i Joachim Szewior.II Miejsce Drużynowo wywalczył zespół dziewcząt: Emila Ciszak i Katarzyna Michaluk.Indywidualnie swoje medale zdobyli Emilia Ciszak (srebro) i Dawid Nieszczesny (brąz).Gratulujemy sukcesu!
 20 maja 2018
Międzyszkolny Konkurs Grafiki KomputerowejBianka Kubera z klasy 1a zdobyła wyróżnienie w X Międzyszkolnym Konkursie
Grafiki Komputerowej „Świat wokół nas – oczami Picassa”.Gratulacje!
 20 maja 2018
Mistrzostwa Wrocławia w piłkę nożnąReprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Wrocławia
w piłkę nożną chłopców. Zajęła III miejsce w składzie:Miłosz Tysiak 3A                         Patryk Szymański 3ADawid Nieszczesny 3A               Patryk Kidoń 3AKacper Opatowski 3A                 Dawid Banasiak 3AŁukasz Grzywacz 3A                   Leonard Cygan 2AAleksander Rożdestwiński 3A     Kacper Głowieńkowski 2AGracjan Korytkowski 3A
 19 maja 2018
Konkurs Poetycki „Między słowami”Nasi uczniowie odnieśli sukces w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim
„Między słowami” organizowanym pod patronatem Dolnośląskiego Oddziału
Związku Literatów Polskich.I miejsce ex aequo zajęły: Wiktoria Stasiak z kl. III b Gimnazjum za wiersz
pt. „Skrzydlata myśl” oraz Oliwia Opoń z klasy z VII b za utwór „Wyobraźnia”;
II miejsce otrzymał Tymon Pławski z klasy VII b za wiersz „Oczy wyobraźni”.
III miejsce ex aequo otrzymała Małgorzata Taraszewska z klasy VII d za wiersz pt. „Pogoń”.
Młodym Poetom serdecznie gratulujemy!
 17 maja 2018
Wrocławski Konkurs FotograficznyJakub Ryszkowski uczeń naszego Gimnazjum otrzymał 2. miejsce we Wrocławskim
Konkursie Fotograficznym „Być jak Pan Cogito” za pracę „Przedmioty”.Serdecznie gratulujemy talentu!
 13 maja 2018
IV Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Siostra, ja i brat zdobywamy świat”Paweł Głowacki, uczeń klasy 7b, został laureatem 3. miejsca w IV Międzyszkolnym
Konkursie Literackim „Siostra, ja i brat zdobywamy świat”.Gratulujemy Pawłowi!
 13 maja 2018
IV Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej
Praca Pauliny Matuszewskiej z kl. 7a została zakwalifikowana na
IV Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej. Biennale
miało na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu sztuki użytkowej
poprzez samodzielne stworzenie przedmiotu codziennego użytku.
Do Biennale zakwalifikowano tylko 55 prac z całej Polski.
Prace zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej Wrocławia.Gratulujemy!
 12 maja 2018
XVIII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski
Emilia Kula uczennica klasy 7b została Laureatką II miejsca XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu
Herbertowskiego w kategorii plastycznej. Emilka podjęła trud interpretacji motywu wolności
w twórczości Zbigniewa Herberta.Gratulujemy sukcesu!
 12 maja 2018
Konkurs Wiedzy o Wrocławiu
Zofia Babecka z klasy II b Gimnazjum zajęła 4. Miejsce w XXVII Powiatowym Konkursie
Wiedzy o Wrocławiu –„Wrocław, moje miasto”, organizowanym przez Towarzystwo
Miłośników Wrocławia.Serdecznie gratulujemy!
 10 maja 2018
Indywidualne Mistrzostwa w lekkoatletyce
10 maja 2018 r. liczna grupa naszych uczniów brała udział w Indywidualnych
Mistrzostwach w lekkoatletyce na Stadionie Olimpijskim. Ogromny sukces osiągnęła
Natalia Pohl z klasy 2c Gimnazjum, zdobywając złoty medal w pchnięciu kulą
oraz Emilia Dattner z klasy 7d w biegu na 600 m zajęła II miejsce, zdobywając
srebrny medal.Serdeczne gratulacje!
 21 kwietnia 2018
Ogólnopolski Konkurs HistorycznyJan Malarski z klasy 7d został laureatem XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu
Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.
O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Janek nie tylko został laureatem konkursu,
ale również zakwalifikował się do IV etapu jako jeden z dwóch uczniów ze szkół
podstawowych, którzy uzyskali najwyższe wyniki i będzie reprezentował województwo
dolnośląskie w etapie centralnym w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018 r.

Serdecznie gratulujemy!
 30 marca 2018
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Understand”Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie
Języka Angielskiego „Understand”. Oliwia Sajna, uczennica klasy 3c Gimnazjum,
zdobyła 1. miejsce w województwie i 2. miejsce w kraju wśród uczniów klas trzecich.
Illya Nikonenko – 1. miejsce w województwie wśród uczniów klas drugich.
Bardzo dobre wyniki uzyskały też Marysia Majcher i Jagoda Lachowska
z klasy 3c Gimnazjum.Gratulujemy!
 29 marca 2018
Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!Piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„Ziemia jest jedna” – „MAGIA ROŚLIN – KWIAT 2018”.Konkurs był oceniany w dwóch kategoriach: fotografia i malarstwo. Jury doceniło
Agatę Sinkiewicz z kl. 7d, przyznając jej jedną z dwóch równorzędnych nagród
w kategorii -Fotografia. Gratulujemy serdecznie tak wielkiego sukcesu, tym bardziej,
że drugi nagrodzony fotograf miał 19 lat!Życzymy kolejnych sukcesów plastycznych!
 14 grudnia 2017
XVII Ogólnopolski Festiwal HerbertowskiPaulina Matuszewska z klasy 7a zdobyła Grand Prix w Konkursie Ogólnopolskim
organizowanym przez XIV LO im. Zbigniewa Herberta w Lublinie za fotograficzną
interpretację wiersza Z. Herberta.
 12 grudnia 2017
Konkurs na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa HerbertaOliwia Popek, uczennica klasy VII b, otrzymała tytuł laureata w II Międzyszkolnym Konkursie
na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa Herberta na Język Angielski, Hiszpański
i Niemiecki w kategorii Język Angielski.Maja Bator z kl. VII b otrzymała tytuł finalistki.Gratulujemy zwycięstwa!