


Droga do umiędzynarodowienia
- „Droga do umiędzynarodowienia”
Nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000233810
realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach akcji „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Informacje o projekcie:
- Projekt FERS o numerze Nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000233810 i tytule Droga do umiędzynarodowienia realizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji od 2024-12-31. Data zakończenia 2025-12-30.
- Projekt przewiduje wyjazd 10 pracowników ZSP 22 w celu odbycia szkoleń metodycznych na Malcie i Fuerteventurze oraz 20 uczniów SP 66 na warsztaty w Kalamacie (Grecja).
CELE PROJEKTU dla pracowników ZSP 22:
Cel 1: Zwiększenie poziomu wiedzy psychologicznej pracowników dydaktycznych poprzez ukończenie przez 4 osoby szkoleń z zakresu psychologii międzykulturowej i psychorozwoju młodzieży,
Cel 2: Zwiększenie liczby cyfrowych źródeł wiedzy wykorzystywanych przez kadrę o min. 3,
Cel 3: Zwiększenie poziomu języka angielskiego 10 nauczycieli o min. 10%.
CELE PROJEKTU dla uczniów SP 66:
Cel 1: Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w językach obcych, przede wszystkim w zakresie mediacji i rozumienia różnic kulturowych,
Cel 2: Rozwijanie umiejętności uczenia się,
Cel 3: Rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich, szczególnie w zakresie konstruktywnego porozumiewania się, rozwiązywania konfliktów, otwartości na różnorodność,
Cel 4: Rozwijanie przedsiębiorczości.
Erasmus+ to program Unii Europejskiej
wspierający wymianę edukacyjną.
Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Do udziału w programie są zatem uprawnione także instytucje i organizacje publiczne i prywatne wspierające edukację formalną oraz uczenie się pozaformalne i nieformalne osób w każdym wieku.
Nasza szkoła w programie Erasmus+
Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 66 aktywnie uczestniczy w programie Erasmus+, który otwiera przed naszymi uczniami wiele wspaniałych możliwości! Dzięki temu międzynarodowemu projektowi młodzież z naszej szkoły ma okazję poszerzać swoje horyzonty, zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać się zarówno na płaszczyźnie językowej, jak i społecznej.
Program Erasmus+ pozwala uczniom na praktyczne wykorzystanie umiejętności językowych za granicą, w ramach wymiany z rówieśnikami z innych krajów. Uczniowie mają szansę uczestniczyć w warsztatach, projektach i działaniach, które umożliwiają im doskonalenie swoich kompetencji i nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni. Co ważne, wszystkie te działania są w całości finansowane przez program Erasmus+, co daje naszym uczniom wyjątkową okazję do rozwoju bez konieczności ponoszenia kosztów.
Grecja
















Malta













Neapol







