Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi klasa 1d wzięła udział w spotkaniu organizowanym przez Dolnośląskie Centrum Filmowe. Uczniowie uczestniczyli w lekcji przyrodniczej oraz obejrzeli film pt.: „Martin i magiczny las”. Klasa śledziła z zainteresowaniem przygody swoich rówieśników, którzy spędzali wakacje na letnim obozie w górach – bez telefonów i Internetu, w otoczeniu przyrody, śpiąc w tipi, myjąc się w potoku, gotując posiłki na ognisku i bawiąc się w okolicznych lasach. Bohaterowie filmu zaprzyjaźnili się z żyjącymi w lesie stworzeniami i pomogli im w walce z chciwymi deweloperami, którzy zamierzali zniszczyć ich naturalne środowisko. Spotkanie było pretekstem do rozmowy o pięknie i konieczności ochrony przyrody, a także sile przyjaźni, współpracy i samodzielności dzieci.