WYMIANA ZE SZKOŁĄ PARTNERSKĄ Z NIEMIEC

Wymiana z naszą szkołą partnerską Max Ernst Gesamtschule z Kolonii jest tradycją naszej szkoły i trwa już od 2004 roku. Wymiana jest ofertą szkoły kierowaną do uczniów klas siódmych, nie jest wymagana znajomość języka niemieckiego. Program wymiana zakłada tygodniowy pobyt naszych uczniów w szkole niemieckiej. Uczniowie są goszczeni przez niemieckie rodziny, wraz ze swoimi kolegami z Max Ernst Gesamtschule uczestniczą w zajęciach szkolnych, sportowych i artystycznych, zwiedzają Kolonię i Bonn. Wymiana to okazja do przełamania bariery językowej, do poznania innej kultury i życia codziennego rówieśników z Niemiec. Następnie uczniowie z Niemiec przyjeżdżają do naszych uczniów i poznają naszą kulturę.

Tradycją wymiany jest też, to iż zawarte przyjaźnie trwają nadal.

Wymiana jest dofinansowana i wspierana merytorycznie przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Dlaczego warto wziąć udział w wymianie?

• Ćwiczymy języki obce, rozmawiamy cały czas po angielsku i niemiecku, bierzemy udział w warsztatach językowych.
  • Poznajemy ciekawych ludzi, inne obyczaje i różne kuchnie, wspólnie gotujemy, mieszkamy u rodzin i bierzemy udział w życiu codziennym.
  • Wspaniale się razem bawimy, gramy w kręgle, wspinamy się na ściance, skaczemy na trampolinach, pływamy na basenie, jeździmy na łyżwach, zwiedzamy.
  • Poznajemy interesujące miejsca zarówno we Wrocławiu (ZOO, Panorama Racławicka, Wieża Matematyczna, Rynek) jak i w Kolonii (Katedra, Muzeum Sportu, Muzeum Czekolady, Muzeum Historii).
  • Zwiedzamy Jarmark Bożonarodzeniowy.
  • Bierzemy udział w lekcjach, warsztatach.
  • Nawiązujemy kontakty, czasami dłuższe przyjaźnie.