16 kwietnia dzieci z grup II i III wyjechały na wycieczkę do Papugarni, gdzie mogły z bliska przyjrzeć się tym pięknym ptakom. Po krótkiej pogawędce dotyczącej nawyków i sposobu życia papug, przedszkolaki mogły nakarmić je oraz dotknąć. Ptaki bardzo chętnie siadały dzieciom na ramionach, podlatywały do karmienia i pozowały do zdjęć. Nasze przedszkolaki miały również możliwość interakcji z innymi zwierzętami, na przykład mogły karmić kury, głaskać kozę lub zobaczyć, jak wygląda codzienne życie królików.

Ta wycieczka nie tylko dostarczyła dzieciom wiedzy na temat różnorodności zwierząt i ich potrzeb, ale również pozwoliła im na bezpośredni kontakt z tymi fascynującymi stworzeniami oraz rozwinęła empatię i szacunek wobec nich.