Dzień Niebieski” jest inicjatywą obchodzoną na całym świecie każdego roku, aby zwiększyć świadomość na temat autyzmu i promować zrozumienie oraz akceptację osób z tym zaburzeniem. W ramach tego wydarzenia, zorganizowaliśmy różnorodne działania, aby włączyć dzieci w cele tego dnia:

• ubieranie się na niebiesko: dzieci ubierają się na niebiesko, aby pokazać solidarność i wsparcie dla osób z autyzmem.
  • edukacyjne prezentacje: dzieci miały zorganizowane mini wykłady na temat autyzmu, objawów, sposobów wspierania osób z autyzmem oraz ogólnie o tym, dlaczego Dzień Niebieski jest ważny.
  • działania artystyczne: dzieci uczestniczyły w różnorodnych działaniach artystycznych, takich jak malowanie i rysowanie.

Przez te działania, pomagamy dzieciom zrozumieć, akceptować oraz wspierać osoby z autyzmem w społeczności przedszkolnej i poza nią.