11 maja podczas zdalnej lekcji języka angielskiego w klasie 4a (grupa 4.2) odbyło się spotkanie z gościem z Włoch.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną przygotowaną przez naszego gościa w języku angielskim. Dowiedzieli się z niej między innymi o ciekawych miejscach i zabytkach, które warto zobaczyć oraz o tym, z czego słyną Włochy. Podczas spotkania uczniowie poznali również kilka włoskich słów, które mieli okazję wspólnie poćwiczyć.

Czwartoklasiści chętnie zadawali pytania dotyczące zarówno naszego gościa jak i kraju, z którego pochodzi, dzięki czemu doskonalili umiejętność konwersacji w języku angielskim, kształtowali wiedzę o świecie oraz otwartość na inne kultury.

Kategorie: BlogSzkoła