W czwartek 19 października 2023 w Szkole Podstawowej nr 66 rozpoczną się wyjątkowo uroczyste, jubileuszowe obchody XX-lecia nadania szkole imienia Zbigniewa Herberta. Towarzyszyć im będzie XXIII Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół.

Na Dembowskiego 39 zawitają goście z zaprzyjaźnionych szkół im. Zbigniewa Herberta z całej Polski. Naszą uroczystość uświetnią swoją obecnością przedstawiciele miasta i województwa, okolicznych szkół, Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki, a przede wszystkim członkowie rodziny Patrona naszej szkoły. 
Czwartkowe obchody rozpocznie msza św. w kościele pw. NMP Matki Pocieszenia na Wittiga, następnie gospodarze oraz goście z pocztami sztandarowymi przemaszerują do szkoły. W programie artystycznym imprezy nie zabraknie uzdolnionych uczniów SP nr 66, a Profesor Jan Miodek, legenda wrocławskiej polonistyki, wygłosi przygotowany dla nas, specjalny jubileuszowy wykład. Oficjalną część czwartkowych uroczystości zakończy wyjątkowe wydarzenie – odsłonięcie rzeźby krasnala Cogitka! Dzięki temu małemu mieszkańcowi SP nr 66 wkroczy w nową erę swojej obecności na Wielkiej Wyspie – znajdzie się na krasnoludkowych mapach Wrocławia i zapewne przyciągnie do nas turystów.
W piątek i sobotę podejmiemy gości, pokazując im dolnośląską stolicę od jej najlepszej strony – odwiedzą wrocławski Rynek, ogród zoologiczny, Halę Stulecia, Ossolineum i Muzeum Pana Tadeusza, obejrzą też spektakl teatralny. Mamy nadzieję, że wyjadą z Wrocławia głęboko przekonani o jego wyjątkowym charakterze, pewni, iż Miasto Spotkań, europejski Mikrokosmos, rzeczywiście przyciąga swoją otwartością.

Program pierwszego dnia uroczystości:

19.10.2023
9.30-10.30 – msza św., przemarsz gości oraz gospodarzy do szkoły
11.00-14.30 – uroczystości szkolne, część artystyczna, wystąpienia gości
15.30-15.45 – odsłonięcie rzeźby krasnala Cogitka
16.00-19.00 – zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem
20.30 – pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia


20.10.2023

9.00-12.00 – zwiedzanie wrocławskiego ogrodu zoologicznego (młodzież)
9.30-12.00 – spotkanie Klubu Herbertowskich Szkół
12.45-15.30 – wspólne zwiedzanie Muzeum Pana Tadeusza oraz wystawy w Ossolineum
18.00-19.00 – przedstawienie teatralne na zaprzyjaźnionej scenie
 
21.10.2023
9.00-11.00 – zwiedzanie Kopuły Czterech Świątyń i Golgoty Wschodu
PS. Program może ulec niewielkim modyfikacjom, niezależnym od organizatorów.


Skip to content