W dniu 23 października 2020 roku uczniowie klasy 1d wzięli udział w interesujących warsztatach o tematyce ekologicznej. Zajęcia poprowadziła Pani Ilona Kalińska. Dzięki tej wiedzy dzieci poznają aktualne wyzwania współczesnego świata związane z ekologią. Forma przekazu jest niezwykle przyjazna dzieciom: to bajka z pacynkami i muzyką. Obserwując przygody Kasi wędrującej po lesie młodzi widzowie poznają tajemnice Pani Przyrody, aktualnie borykającej się z różnymi problemami. Jeżyk, Sowa, Żabka wskazują dziewczynce jakie działania może podjąć, aby chronić środowisko. Bajce pt. „Razem ratujmy świat” towarzyszy podkład muzyczny, dzięki czemu przekaz jest bardziej rzeczywisty i dostosowany do wieku dzieci i ich możliwości percepcji.

Magdalena Łańcucka

Kategorie: BlogSzkoła