W tym roku świętowaliśmy nadanie imienia Szkoły po raz siódmy Biegiem Terenowym z Herbertem. Odbył się on w Parku Szczytnickim. Święto rozpoczęło się o godzinie 9.00 uroczystym apelem na boisku szkolnym. Wprowadzono sztandar i zaśpiewaliśmy hymn narodowy i szkolny. Po przemówieniu Pani dyrektor,  Lucyny Półrolniczak, kapitanowie „Biegaczy” otrzymali rozpoznawcze bandanki. Po tym „Trójki” wraz z rodzicami, wyszli na odprawę. To oni pierwsi mieli się znaleźć na stanowiskach w Parku, gotowi do przedstawiania zadań nadbiegającym drużynom. Po apelu wszyscy rozeszli się do swoich obowiązków. Jedni organizowali poczęstunek w kawiarenkach, inni zmagali się z poezją Zbigniewa Herberta na warsztatach, których rezultaty były potem reprezentowane na apelu podsumowującym bieg. Na twarzach naszych uczniów przez cały dzień gościł uśmiech. Z pewnością każdy chciał zwyciężyć bieg, ale udało się to tylko czterem drużynom. I miejsce zajęła klasa 8 a, II miejsce klasa 6 a, a III miejsce zdobyła 8 b, natomiast klasa 8 c uplasowała się na IV miejscu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrodą był  tort ufundowany przez zaprzyjaźnioną Cukiernię Carolin & Simon oraz przepyszne pizze upieczone przez oddane nam pizzerie: Pizza „Pełnia”, Casa Della Pizza i Pizza „Station”, którym jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe nagrody. Nasi najmłodsi uczniowie także wyruszyli na swój bieg z Herbertem, który zakończył się sukcesem każdej klasy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.                          

W przyszłym roku obchodzimy 20. rocznicę nadania imienia Szkole i będą gościć  u nas dyrektorzy wraz z delegacjami wszystkich szkół Herbertowskich. Już nie możemy doczekać się biegu i rywalizacji. Cieszymy się na wspólne obchody naszego Święta Szkoły. 

Skip to content