Marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Święto Marchewki w ramach realizowanego Programu o Zdrowiu. W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły wspaniałe okazy marchewek, każde dziecko otrzymało znaczek marchewki. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych, oraz w degustacji surowej marchewki.  Dzień był wyjątkowy, marchewkowo – zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy wszystkie przedszkolaki na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte.