Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości. Kwota dofinansowania wyniosła 138,000 zł. W zestawie zakupionego wyposażenia znajdują się m.in.: drukarki 3D, stacje lutownicze, mikrokontrolery (z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi), Gogle VR, zestaw audio(mobilny zestaw nagłośnieniowy), głośniki, zestaw foto i wideo – kamera, aparaty cyfrowe, statywy, gimbal, mikrofony, lampy, tła fotograficzne, karty pamięci, pomoce do pracy z uczniami na zajęciach dydaktycznych. W ramach dofinansowania zakupiono również białe tablice oraz meble – szafy. Wszystkie zakupione pomoce mają za zadanie wesprzeć wszelkie metody i formy nauczania w modelu STEAM. STEAM to akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka). Jego ideą przewodnią jest ukazanie młodym ludziom w sposób atrakcyjny i praktyczny, że nauki ścisłe, przyrodnicze, a także sztuka są ze sobą ściśle powiązane. STEAM ma za zadanie rozwijać u dzieci umiejętność samodzielnego, twórczego myślenia, opartego na wiedzy i doświadczeniu uczenia się, ma rozwijać kreatywność, pomysłowość, jak również dać poczucie sensu poznawania otaczającego świata. STEAM to droga przez doświadczanie, praktykę i zabawę, to odkrywanie własnych metod badawczych, które to prowadzą do zgłębiania tajemnic świata przyrody. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech Polska.

Zakupiony sprzętDo czego/na jakich zajęciach będzie używany
Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami Starter Kit- rozszerzenietechnika
Magnetyczne ułamki i procenty-koła i listwy z tabliczkąmatematyka
Zoometool- zestaw klasowy STEAMmatematyka